BADW Fashion Selection

 

Otvárací večer Bratislava Design Week bude aj o móde – v priestoroch Átria Filozofickej fakulty UK v Bratislave sa predstavia Lenka Sršňová, Sewologylab, Drevená Helena a Maja Božović.

 

LENKA SRŠŇOVÁ

Galaktika 2014

 

Modely inšpirované nekonečnými geometrickými priestormi a zákutiami vesmíru rozohraté do príbehov, kde figurujú fantastické bytosti, kozmonauti, padajúce kométy, či pestrofarebné plochy. Počas leta pribudli ďalšie, ktoré vznikli na rezidenčnom pobyte Regular Line Topoľčany Santa Cruz, organizovanom multimediálnym priestorom pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12. V Kalifornii tak vznikla séria modelov odkazujúca na plážový svet a oceánsky život. Dlhé rozviate šaty či pohodlné zavinovacie sukne dopĺňajú „americké“ prilby s autorským dezénom.

 

www.lenkasrsnova.com

Galaktika 2014, Kalifornia, foto Zuzana Godalova

 

 

SEWOLOGYLAB

Nothing at all can be expected

Jar/Leto 2015

 

Kolekcia „Nothing at all can be expected“ je duetom dvoch žien: módnej tvorkyne Lucie zo Sewologylab a maliarky Patrície Koyšovej. Toto spojenie prinieslo na svet kolekciu netradičných strihov šiat s potlačou jedného mrazivo krásneho obrazu. Hlavne nič neočakávajte a nechajte sa prekvapiť.

 

sewologylab.com

1_sewologylab

 

MAJA BAŽOVIĆ

Spomienky na budúcnosť

 

Ako sa vyrovnať so súčasným komerčným módnym systémom? Kolekcia Maji Božović je reakciou na enormnú produkciu a čerpanie prírodných zdrojov bez limitov. Čo je dnes samozrejmosťou, môže byť zajtra prepychom.

maja bozovic 3

 

DREVENÁ HELENA

FW ’14 // Black Collection

 

Tohtoročná jesennozimná kolekcia od Drevenej Heleny je celá čierna. Netreba v tom hľadať nijaké tajomstvo, ani temnú stránku. Čierna pre dizajnérku Luciu Marcinkovú predstavuje eleganciu, trvácnosť a variabilitu. Nová kolekcia si udržuje štandardné čisté línie a voľné strihy, ktoré sú pre svoju univerzálnosť vhodné pre mužov aj ženy. Táto minimalistická unisex kolekcia je určená na formálne aj neformálne príležitosti a pre pohodlnosť a kvalitu aj na každodenné nosenie.

 

www.drevenahelena.com

drevena helena 2

 

Obuv na módnu prehliadku Bratislava Design Week poskytol Humanic, modelky líčila LeRen.

 

HUMANIC je tá správna adresa pre milovníkov topánok. Prináša to najlepšie zo známych značiek ako Alisha, Tommy Hilfiger, Geox, Funky Shoes, Vagabond, Vigneron, Lacoste a mnoho ďalších. Spolupracuje s módnymi návrhármi a podporuje mladých umelcov na módnych prehliadkach. HUMANIC žije vášňou pre topánky. Sledujte mólo a presvedčte sa sami.

 

HU LOGO Einzel www 705050100           LeRen_logo