Creative Mornings Bratislava na BADW

 

Celosvetový projekt už mieri aj do Bratislavy! Inšpiratívni ľudia z domova i zo zahraničia predstavia svoje projekty v príjemnom prostredí, s kávičkou a zdravými raňajkami. Sériu ranných diskusií otvorí dizajnér a konštruktér dopravných prostriedkov, ktorý vytvoril prototyp prvého slovenského lietajúceho auta – Aeromobilu (zaujal aj odborníkov z NASA). Na Creative Mornings Bratislava privezie hosť Štefan Klein aj svoj ďalší vynález – elektronickú kolobežku, ktorú si budú môcť návštevníci otestovať!

Štefan Klein predsadzuje názor, že budúcnosť dopravy je v alternatívach. Rozhodol sa teda pre výskum alternatívnych dopravných prostriedkov. Z jeho dielne vyšli okrom Aeromobilu a elektronickej kolobežky aj motocykel z bambusu, čln, vlak či bager. Taktiež pôsobí ako vedúci ateliéru transport dizajnu na VŠVU a je autorom kooperácií medzi výskumnými projektmi medzi VŠVU a firmami Volkswagen, Audi, Škoda, BMW, Ford a Renault.

Creative Mornings – inšpiratívne ranné prednášky spojené s diskusiami, sa aktuálne konajú v 87-mich mestách v 30-tich krajinách sveta. Spolu už predstavili viac ako 44 000 zaujímavých ľudí z rôznych oblastí. Návštevníci majú možnosť spoznať kreatívnych ľudí, nadviazať zaujímavé spolupráce či už s ľuďmi z Creative Mornings Bratislava alebo z iných miest a krajín prostredníctvom oficiálnej webstránky.

Vstup je voľný, je však potrebné vopred si zarezervovať miesto, kapacita priestorov je obmedzená. Rezervácia je možná po zaregistrovaní sa na www.creativemornings.com.

Creative Mornings Bratislava prináša tím organizátorov projektu Kreatívne ráno, ktoré počas svojej existencia (2011-2014) predstavilo 76 zaujímavých ľudí z rôznych oblastí.

 

www.creativemornings.com

creative mornings