Design Night

 

Kde sa predáva dobrý dizajn, kde pracujú a tvoria slovenskí dizajnéri môžete v rámci Bratislava Design Week zažiť v piatok 26. septembra medzi 18.00 a 22.00hod. Večerná prechádzka Bratislavou po otvorených dizajnérskych ateliéroch a obchodoch je spojená s komentovanou prehliadkou, ukážkami z tvorby dizajnérov a hudbou.

Začiatok spoločnej prechádzky a prvej prehliadky: 18:00 v Caffe Trieste, Floriánske námestie 1.

Info a registrácia: martinakotlarikova@gmail.com

oximoron

 

CHOOZE shop

Starý Avion, Májkova 2

Otváracie hodiny počas BADW: UT – NED 10.00 – 20.00, PIA 10.00 – 22.00

 

CHOOZE je obchod zameraný na dizajnové produkty, ktoré sme starostlivo vyhľadali a vyskúšali. Nájdete u nás množstvo rôznych vychytávok, ale aj niekoľko starých dobrých evergreenov. Sme presvedčení, že pekné veci majú zázračnú silu vytvárať príjemné momenty a zároveň tak robiť ľuďom radosť zo života. Stačí si len vybrať… CHOOZE.sk

 

www.chooze.sk

chooze

 

 

CVERNOVKA

 

BAVLNA – kreatívny ateliér

Páričkova 18 (budova Cvernovky, 1. posch.)

facebook.com/vbavlne

 

Ateliér Bavlna je voľné zoskupenie profesionálov z radov fotografov, režisérov, grafických dizajnérov, manažérov a produkčných. Spoločne zdieľaný priestor v industriálnej budove starej Cvernovky sa stal značkou a zároveň miestom pre najrôznejšie eventy, či už komerčné fotenia,  natáčania, pop-up shopy, alebo kultúrne akcie typu výstavy, prednášky a premietania.

 

www.vbavlne.com   www.facebook.com

 

trivjednom

Páričkova 18 (budova Cvernovky, 1. posch.)

 

Ateliér trivjednom založili v roku 2011 Sylvia Jokelová, Silva Lovasová a Ľubica Segečová. Spoločne ako štvrtý autor pracujú na rôznych projektoch od dizajnu objektov k voľným inštaláciám.

 

www.trivjednom.com

 

Oximoron

Páričkova 18 (budova Cvernovky, 2. posch.)

 

Multižánrová platforma oximoron sa zaoberá ekologickou architektúrou vo všetkých jej podobách, výstavným dizajnom a spájaniu zdanlivo nespojitelného. Založili ju dvaja architekti a jeden grafický dizajnér s heslom Mier a láska, dop*če! Aktuálne v nej stabilne pôsobí Martin Šichman a Boris Meluš.

 

www.oximoron.sk   www.facebook.com

 

 

Bavlna_BDW

 

trivjednom

ŠAFKO

Šafárikovo námestie

Otváracie hodiny: individuálne podľa prevádzky.

Orientačne: PO – PIAT 11.00 – 19.00

 

Projekt „Šafko“ je nástrojom na oživenie miesta. Architektúra z upravovaných lodných kontajnerov je primárne zameraná na vyzdvihnutie obsahu, účelu a rezidentov. Je motiváciou k vzájomnej spolupráci, inšpirácii a komunikácii. Šafko rastie organicky. Opravíte si tu bicykel, pri dobrej káve a lokálnych jedlách navštívite slovenských dizajnérov, ale kúpite aj unikátne vychytávky zo sveta.

Nájdete tu: Buffet clothing x Sneakerbarber, Cyklokuchyňa, FRL-Fashion Recycling Lab, Kapsula – Pop up by Tonbogirl, MOJE, Pán Králiček, Popular, Výdajňa radosti Zoot, Nadácie Orange a Magna – deti v núdzi, ale aj modul detského ihriska.

Autor projektu: Mgr. Arch. Oliver Kleinert

 

www.facebook.com

safkontajner-8 copy