Tretí ročník In the Midl Design Forum bude SEN!

 

Počas Bratislava Design Week sa už o týždeň 9. júna uskutoční opäť špecializovaná konferencia určená pre všetkých milovníkov dizajnu.

Registrácia na konferenciu na info@inthemidlforum.sk.

Cena: 5€ (v cene je aj vstup na výstavu BADW)


 

prednášajúci:

Inga Sempe

Konferenciu otvorí čestný hosť BADW, slávna francúzska poetická dizajnérka Inga Sempe. Jej tvorba je postavená na precíznom definovaní formy, dôkladnom výbere materiálu, povrchovej úpravy, ale aj na špecifickej disciplinovanej jednoduchosti. Držiteľka mnohých prestížnych ocenení vystavovala napríklad v Musée des Arts decoratifs alebo v Centre Georges Pompidou v Paríži.

_
Laura Couto Rosado

Mladá švajčiarska dizajnérka Laura Couto Rosado sa zameriava na technológie a ich schopnosť vytvárať vlastné umelecké diela/performancie. Laurin projekt ‘Spev kremeňa’ získal Grand Prix na Design Parade 2014 vo francúzskom Hyères a budete si ho môcť vypočuť aj na výstave BADW.

DECHEM – Michaela Tomíšková

Prestížne české štúdio DECHEM príde reprezentovať dizajnérka Michaela Tomíšková. DECHEM sú aktuálni držitelia ocenenia GRAND DESIGNERI ROKU 2014 z Czech Grand Design. Tvorba štúdia je silne prepojená so sklom a svetlom. Ich kolekcie sú malé príbehy, jemné aj tajomné, nasiaknuté fragmentmi spomienok a asociácií.

_
Margherita Pellino – Fondazione di Vico Magistretti

Dizajnér, architekt a pedagóg Vico Magistretti patrí medzi silnú generáciu povojnových talianskych tvorcov, ktorá formovala vizuálnu kultúru 2. polovice 20. storočia. O jeho životnom diele príde porozprávať jeho vnučka a správkyňa Fondazione di Vico Magistretti.

_
DevKid – Ján Šicko

Silnú dámsku zostavu doplní slovenský grafický dizajnér a umelec nových médií Ján Šicko. Na konferencii porozpráva ako tvoriť svetlom. Autor a zakladateľ štúdia DevKid predstaví svoju prácu s IOIN – autorským softvérom na 3d modelovanie, mapping a performance.

_
Another Shoe – Eugenia Morpurgo and Sophia Guggenberger

Revolučný koncept na IMDF prinášajú dámy z Another Shoe (ex Don’t run Beta) Eugenia Morpurgo a Sophia Guggenberger. Spoločne dali svetu pilotnú líniu laserom vyrábanej špeciálne distribuovanej obuvi pod názvom Don’t run Beta. Zákazník hravou formou participuje na vývoji dizajnu vlastných topánok.

Po Londýne či New Yorku Another Shoe okrem prednášky povedú v Bratislave aj exkluzívny dvojdňový workshop vo FabLabe. Viac info o workshope na Facebooku.

Moderátorom konferencie je Adam Berka z 82 bøok&design shõp. Po skončení konferencie bude voľný program, priestor na diskusie za sprievodu príjemnej hudby DJa.

 

Tešíme sa na vás!