Oprášme Goetheho inštitút!

Oprášme Goetheho inštitút!

 

Goetheho inštitút a Bratislava Design Week uvádza:

Po 20 rokoch pôsobenia na Slovensku dozrel čas uskutočniť v Goetheho inštitúte niekoľko zmien. A bude sa to týkať dizajnu.

V priebehu roku 2014 bude 10 slovenských dizajnérov, ktorých vyberie Bratislava Design Week spolu s Goetheho inštitútom pracovať na tom, aby sa zo sídla Goetheho inštitútu v krásnej historickej budove na Panenskej ulici 33 stal priestor, ktorý bude komunikovať s ulicou aj so svojimi návštevníkmi aj prostredníctvom súčasného dizajnu. Úlohou pre vybraných dizajnérov bude pripraviť nový koncept prezentácie kníh a časopisov v knižnici, oživiť a zjednotiť inštalácie komunikačných priestorov pre návštevníkov, zlepšiť komunikáciu inštitúcie smerom do ulice a viac zapojiť fasádu budovy a určite aj pomôcť zaprášeným izbovým rastlinám v jej útrobách…

Aktuálne začína výber dizajnérov. Následne budú mať niekoľko mesiacov na premýšľanie a návrhy. Výsledky aj víťaznú koncepciu predstavíme počas budúcoročného festivalu Bratislava Design Week 2014 verejnosti. Spoločný projekt vznikol na podporu mladých slovenských dizajnérov.

 

Sledujte www.bratislavadesignweek.sk

 

IMG_2361-1170x1755