Sofya Samareva

 

Projekt, za ktorým stojí Sofya Samareva, vznikol v roku 2014. Je založený na novom chápaní tradičných pokrývok hlavy. Vďaka Sofyinmu sochárskemu prístupu ku každému kusu z kolekcie sa jej klobúky stávajú účesom a naopak účesy klobúkmi.

Klobúky Sofya akoby utiekli z krabice konzervatívnych tvarov a súvislostí. Precizne spracovaný tradičný plstený materiál sa namiesto dôstojného doplnku spoločenského odevu premieňa na hravý sochársky objekt: na nositeľnú a praktickú pokrývku hlavy, ktorá je vďaka novosti formy otvorená nečakaným kombináciám.

Sofya vytvára možnosti pre hravé manipulácie s ľudským telom. S jej klobúkom si položíte na hlavu vyváženu fúziu estetického perfekcionizmu s vtipnou funky kombináciou umenia a módy.

Sofya

Po štúdiu na pražskej UMPRUM a London College of Communication, odbor grafický dizajn a nové médiá, začala pracovať s konkrétnymi 3D tvarmi a ich funkciou. Diplomovala v Ateliéri odevu a obuvi na pražskej UMPRUM s kolekciou klobúkov na pomedzí dizajnu a umeleckého objektu. Vzápätí sa jej otvorila spolupráca s poprednými českými dizajnérmi, jej pokrývky hlavy dopĺňali napríklad kolekciu Liběny Rochovej alebo Moniky Drápovej. Je pozvaná na tohtoročný holandský festival módy, Fashion Maastricht 2015.

 

sofyasamareva.com

sofyasamareva.com