Furnicoolture

Furnicoolture

Furnicoolture je dizajnérske štúdio zamerané na návrhy interiérov, tvorbu grafického dizajnu, navrhovanie i predaj originálnych dizajnérskych produktov. Členmi štúdia sú Mgr. art. Mária Bujňáková, ArtD. (1989), Mgr. art. Michaela Bujňáková, PhD. (1984) a Mgr. art. Patrik Bujňák (1986).

kolekcia LOVESTORY (2021)

Vázy a tapiséria z kolekcie LOVESTORY (2021) od Márie odkazujú na tradičnú keramiku s ľúbostnou tematikou, ktorá sa vyskytovala vo figurálnej, rastlinnej i zoomorfnej ornamentike. Na dne vonkajšej strany váz sa nachádza grafický odkaz s myšlienkou sebalásky a lásky k blížnemu. Vázy sú zabalené do tapisérie s krátkymi naratívnymi textami v provokatívnom štýle, ktoré spája vtip a ponaučenie.

TAKKA figúrka (2021) je miniatúra bez pretvárky. Je inšpirovaná myšlienkou „taký, aký som“, teda prirodzenosťou. Figúrka má slovenské DNA, pretože je v nej zakódovaný štátny znak. Takka je vtipnou podobizňou svojho majiteľa v domácnosti a jej vzhľad si zvolí majiteľ sám. Na výber sú autentické tielka, tepláky, župany či slipy. Takka figúrka slúži aj ako terapeutická pomôcka.

Dizajn stolíka CRAFT /remeslo/ (2022) od Patrika reaguje na hodnotu remeselnej ručnej práce v súčasnom vzrastajúcom vplyve progresívnej výrobnej mechanizácie. Hranolčeky stolovej dosky nie je možné ľahko vyrobiť pomocou CNC alebo iných technológií, najefektívnejším spôsobom výroby je práve preto využitie klasických výrobných postupov.

Mia navrhla autonómne samozavlažovacie regály PLANT ING (2022), určené na pestovanie a zavlažovanie rastlín tak často a intenzívne, ako si užívateľ praje, čo ocenia najmä cestovatelia a zábudlivci. Regáliky obsahujú vázy, v ktorých je umiestnená nádržka s vodou, inteligentné čerpadlo a všetky potrebné komponenty. Vďaka systému dômyselných potrubí sa potom vlaha dostáva priamo ku rastlinám.

TAKKA figúrka (2021)

TAKKA figúrka (2021)

PLANT ING (2022)

PLANT ING (2022)

výstavný priestor: Zoya Gallery

www.furnicoolture.com

facebok: furnicoolture

instagram: furnicoolture