TÉMA – Krehkosť

Keď sme v roku 2021 vymysleli pre rok 2022 tému Krehkosť netušili sme, že naberie hneď od 24. februára 2022 úplne iný a ťaživý význam. Taký, aký sme si nikdy nechceli predstaviť. Vojna v našej blízkosti a v našom kultúrnom prostredí rozmetala pocit bezpečia aj obnažila krehkosť našej existencie i tak prudko skúšanej okolnosťami pandémie, alebo klimatickej krízy.

Takže krehkosť, pominuteľnosť, premena a my sa rozbíjame v každodennosti, aby sme sa nanovo postavili. Krehkosť to je cit a porozumenie. Ohľaduplnosť. Je jemná, delikátna a vzácna. Je v mnohých vrstvách. Nikam sa netlačí. A iba my sa môžeme rozhodnúť akí budeme a aký bude svet okolo nás. A času nie je veľa.

TERMÍNY

00. 00. 2022 – bdfbdikbdidihi

00. 00. 2022 – bdfbdikbdidihi

00. 00. 2022 – bdfbdikbdidihi

TÉMA – CHARAKTER

V roku 2021 sa bude festival BADW konať opäť na začiatku decembra počas adventu v krásnych historických palácoch v Starom Meste. Hlavnou témou je CHARAKTER.

Charakter je slovo s viacerými významami, rovnako široko ho vnímame a chceme reflektovať aj my. Charakter ako niečo, čo vystihuje povahu človeka, ale aj povahu nejakej epochy, dizajnérskej školy, prístupu. Ak je niekto zodpovedný, ohľaduplný, rešpektuje pravdu a pravidlá, zvykne sa hovoriť že má pevný charakter. Myslíme, že je táto vlastnosť v súčasnosti s ohľadom na spoločenskú situáciu, alebo klimatickú krízu mimoriadne dôležitá a preto ju chceme akcentovať. V dizajne ak má niečo podobný charakter, ide o nejaký typické črty, spoločné východiska, názor. Po extrémnom roku chceme opäť hľadať obyčajnú radosť z krásy a inakosti, z kreatívnej energie, ale aj z možnosti stretávať sa a vzájomne sa zoznamovať so svojou prácou v reáli. Veríme, že okolnosti budú tomu naklonené.

NEWS

pozrieť si všetky články

NEWS

pozrieť si všetky články

MINULÝ ROČNÍK