[vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ width=“1/2″ el_position=“first“]

 

IKEA

IKEA sa na tohtoročnom BADW predstaví s kolekciami AVSIKTLIG a STOCKHOLM 2017.

 

[/vc_column_text] [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ width=“1/2″ el_position=“last“] [/vc_column_text] [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ width=“1/2″ el_position=“first“]

AVSIKTLIG

Významná skupina desiatich švédskych dizajnérov „10-gruppen‟ spojila svoje sily s IKEA, ich vzory sú rovnako odvážne, ako boli v začiatkoch ich hnutia, pred 45 rokmi. Skupina „10-gruppen‟ predstavuje to najlepšie z histórie škandinávskeho dizajnu. Začiatkom 70. rokov 20. storočia, boli „10-gruppen‟ súčasťou vlny odporu proti establishmentu a odmietali vtedajšie ideály krásy. Jej členov spájala viera, že textilné vzory majú na ľudí vplyv.

Pod vedením Toma Hedqvista, v spolupráci s členmi skupiny 10-gruppen, švédskou umelkyňou Kristinou Abelli Elander, dizajnérom Andersom Wenngrenom a tromi dizajnérkami IKEA – Hannou Dalrot, Idou Pettersson a Iinou Vuorivirta – získalo hravé prepojenie minulosti a súčasnosti veľmi modernú podobu.

[/vc_column_text] [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ width=“1/2″ el_position=“last“]

 

 

[/vc_column_text] [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ width=“1/2″ el_position=“first“]

 

STOCKHOLM 2017

Nová kolekcia STOCKHOLM 2017 zdôrazňuje pravý opak rýchleho životného tempa – zameriava sa na kvalitu a hodnoty, ktoré vznikajú pri pomalej tvorbe vecí a pomalšom životnom štýle.

Príroda i svetlo majú svoj rytmus, ktorý nepozná náhlenie. Drevo potrebuje na svoj rast určitú dobu. Ručne fúkané sklo vzniká pod rukami sklára, ktorý svoju zručnosť zdokonaľoval dlhé roky. A na maľbu vzorov je potrebná skúsená ruka. Taká dôkladnosť si žiada svoj čas. A takto pomaly rástla a rozvinula sa aj nová kolekcia nábytku a doplnkov STOCKHOLM 2017.

 

[/vc_column_text] [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ width=“1/2″ el_position=“last“]

 

[/vc_column_text]