crafting plastics! studio

crafting plastics! studio

BIO crafting plastics! studio

Vlasta Kubušová a Miroslav Král tvoria bratislavsko – berlínske dizajnové a materiálové štúdio crafting plastics! studio (cp!s). V rámci štúdia, založeného v 2016, sa zameriavajú na dizajnérske a výskumné projekty prepájajúce technológiu dizajn a umenie. Ich tvorba sa týka predovšetkým udržateľných materiálov, transdisciplinárnej spolupráci a celkovo projektom spojené s ekologicko/ ekonomickým a spoločenským dopadom.

Za svoje projekty získali niekoľko medzinárodných a domácich ocenení – vrátane Slovenskej Národnej Ceny za Dizajn (2017), Mladý tvorca – Cena Tatra Banky za umenie (2017), Best Product a Hlavná cena Bratislava Design Week (2016), Diploma Selection Designblok Prague (2016), nominácie na German Design Award (2018), Green Product Award (2018), Talente Munich (2017), Make me! award (2017). V roku 2019 získali tiež nomináciu na prestížnu Beazley Designs of the Year, a stali sa súčasťou Dezeen Best Emerging Studios of 2019.

Ich práce sú pravidelne vystavované na popredných dizajnérskych podujatiach, v galériach a inštitúciach ako Victoria & Albert Museum v Londýne, MAK Vienna, Galleria Rossana Orlandi, London Design Festival a mnohých ďalších. V roku 2018 spoluzaložilo crafting plastics! studio NUATAN – značku ekologických materiálov pre produkty z pridanou hodnotou.

Na BADW 2021 predstavia BREAZEA – 3D tlačeny modulárny systém, ktorý je výsledkom vývoja aroma-aktívnych biopolymérnych materiálov v spolupráci s nemeckým architektonickým štúdiom Office MMK. Projekt bol uvedený na Vienna Biennale v MAKu tento rok a skúma vzťahy medzi novými materiálmi a ich identitou, v tomto prípade vôňou.

V rámci BADW predstavia aj nové kolekcie váz a stolíkov v rámci výstavy Sorry, we are trying: Biomaterials in Practice, kurátorovanej Vlastou Kubušovou a Verenou Michels.

www.craftingplastics.comshop.craftingplastics.com

instagram