Kurátorský výber v roku 2022

Kurátorský výber v roku 2022:

VIKTOR TABIŠ (SK), SILVIA SUKOPOVÁ (SK), LINDA VIKOVÁ & PATRÍCIA KOYŠOVÁ (SK)

Hlavná výstava prebehla v roku 2022 v Mirbachovom paláci a predstavila výber prác súčasných dizajnérov z viacerých krajín. Ich prístupy sú rôznorodé – s témou ich prepája ich práca s materiálom, experimentálne myslenie s ohľadom na udržateľnosť, občiansky aktivizmus, ale aj poézia každodennosti, prenikanie a prepájanie sa s procesmi z prírody. My sme ich spojili do jednej dočasnej inštalácie, aby navzájom komunikovali. Nielen medzi sebou, ale aj s priestorom rokokového paláca a zbierkou barokového umenia.

Bol to moment – priestor – krehunko ukotvený na chvíľu v čase.

Kurátorka výstavy: Ľubica Hustá

Spolukurátori: päť a pól o.z., Patrik Illo /Viera Kleinová Architektúra výstavy: Maroš Grešš, Martin Želiar, Andrea Ďurianová

Vystavujúci: mischer’traxler (AT), Thus That (NL), Hadaikum (CZ), Roman Šedina (CZ), Cindy Kutíková (CZ), DECHEM (CZ), BCXSY (NL), SOFT BAROQUE (UK), Viktor Tabiš, Šimon Ga- lanský, Linda Viková & Patrícia Koyšová, Simona Janišová, Štefan Sekáč, MADbyMAD, Silvia Sukopová, Edícia Majstri (Rona a. s. Lednické Rovne), Róbert Púček, Damián Cehlárik, Amir Chasson, Ksenia Bilyk, Maika Dieterich, Petra Garajová.