Výstava Národná cena za dizajn 2020 – Komunikačný dizajn je otvorená v Hurbanových kasárňach na Kollárovom námestí 10 v Bratislave od 26. novembra do konca januára s prestávkou počas obdobia Vianoc a Nového roka. Navštíviť ju môžete každý týždeň od stredy do nedele, medzi 14:00 a 18:00.

Na výstave uvidíte 277 vybraných a 51 nominovaných diel v 11 kategóriách komunikačného dizajnu – od kníh a vizuálne identity cez digitálne projekty až po študentské práce.


Ocenenia Národnej ceny za dizajn 2020 – Komunikačný dizajn budú vyhlásené v online prenose 10. decembra. Okrem hlavných cien v jednotlivých kategóriách budú oznámené aj ostatné ocenenia – ceny pre osobnosti dizajnu a špeciálne uznania.

Organizátori si vyhradzujú zmenu termínov v závislosti od vývoja pandemickej situácie na Slovensku. Návštevníkov budú informovať na webovej stránke a v sociálnych médiách SCD.

Vystavené projekty a diela vyberala počas leta medzinárodná porota v zložení Marlies Wirth (AT), Rastislav Uličný (SK), Adéla Svobodová (CZ), Jacek Mrowczyk (PL)a kurátor NCD 2020 Boris Meluš (SK). Porota vybrala spolu 277 diel na výstavu a z nich 51 nominovaných diel v 11 kategóriách: Animácia a video, Digital, Identita, Kampaň, Knihy a publikácie, Nové horizonty, Obal a objekt, Písmo, Plagát a vizuál, Priestor a Študentský dizajn.

Organizátori v spolupráci s VŠVU pripravili aj sprievodnú výstavnú inštaláciu ateliéru Typolab z Katedry vizuálnej komunikácie VŠVU. Tá je priestorom pre študentov, kde môžu netradičnou formou prezentovať svoje semestrálne práce. Inštalácia predstavuje kontrastný zážitok k hlavnej výstave ako po obsahovej tak formalnej stranke.

Vyhlasovatelia súťaže:

Ministerstvo kultúry SR, Slovenské centrum dizajnu

Organizátor: Slovenské centrum dizajnu