[fusion_builder_container type=“flex“ hundred_percent=“no“ equal_height_columns=“no“ menu_anchor=““ hide_on_mobile=“small-visibility,medium-visibility,large-visibility“ class=““ id=““ background_color=““ background_image=““ background_position=“center center“ background_repeat=“no-repeat“ fade=“no“ background_parallax=“none“ parallax_speed=“0.3″ video_mp4=““ video_webm=““ video_ogv=““ video_url=““ video_aspect_ratio=“16:9″ video_loop=“yes“ video_mute=“yes“ overlay_color=““ video_preview_image=““ border_color=““ border_style=“solid“ padding_top=““ padding_bottom=““ padding_left=““ padding_right=““][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ layout=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_color=““ border_style=“solid“ border_position=“all“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding_top=““ padding_right=““ padding_bottom=““ padding_left=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“small-visibility,medium-visibility,large-visibility“ center_content=“no“ last=“true“ min_height=““ hover_type=“none“ link=““ border_sizes_top=““ border_sizes_bottom=““ border_sizes_left=““ border_sizes_right=““ first=“true“][fusion_text]

BADW 2023 sa bude prvý krát konať v OD Prior na Kamennom námestí. Vystavujúci vybraní z Open Call aj hlavná medzinárodná výstava sa budú obsadia celé 2 poschodie obchodného domu ( plocha viac ako 2000 M2 v trojbokej stavbe obchodného domu). Okrem výstav sa tu bude nachádzať aj POP UP shop s produktami mladých slovenských dizajnérov a zároveň tu budú v podvečerných hodinách Talks s hosťami festivalu.

Z dejín OD Prior

Na základe víťazstva v súťaži v roku 1960 vypracoval mladý architekt Ivan Matušík so spolupracovníkmi projekty troch etáp výstavby hotela Kyjev a obchodného domu Prior. Komplex pozostáva z trojbokej hmoty obchodného domu spojenej kŕčkom so spoločnou horizontálnou podnožou a vertikálnou doskou hotela. Je to najväčší komplex, ktorý sa v centre Bratislavy po vojne postavil. Poňatý je vo veľkorysom modernom duchu a jeho prostú dôstojnosť vyvažuje prirodzená rušnosť, ktorou je v centre mesta naplnený.

Obchodný dom Prior a hotel Kyjev

Pozri: Obchodný dom Prior a hotel Kyjev | Register modernej architektúry (register-architektury.sk)

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]