Minikolekcia hanbok, ocenená na predchádzajúcom ročníku badw17 sa stala inšpiráciou pre prvú kolekciu značky freier. Kolekcia pod názvom onehan predstavuje rozpracovanú verziu odevno-tvarovej kompozície.

Tvarová kompozícia a siluety odevu prešli do nositeľných foriem odevu na denné nosenie. Špecifikom kolekcie už nie je len 3D forma vybudovaná stenami trojuholníkov, ale ich spätný posun do plochy. Strihové riešenie jednotlivých prvkov (vrecká, rázporky, sedlá, zavinovanie…) sa ukazuje vo viacerých variantoch. Od splývavých po nadrozmerné a to cez šírku aj dĺžku odevnej kompozície. Kolekcia je zostavená z farebného kontrastu a naďalej pracuje s bielou, režnou verzus čierna (pôvodne z -2, forma svetla a tieňa). Ale je už doplnená aj o farebnú plochu batikovanú technikou shibori a lavírovanú tlač. Batika vytvára motív štvorcov a potlač pracuje s fotografiou od Ľuboša Kotlára a motívom jedného doláru.

Terézia Feňovčíková predstaví Onehan vo fashion situácii počas slávsnostného otvorenia BADW v Kostole Klarisky 7. júna o 20.00.

 

Miesto: Fashion situácia, Kostol Klarisky, 7. júna o 20.00