In the Midl Design Forum

9. 6. 2015, 13.00 – 16.30h
Kostol Klarisky, Klariská ulica

Vstup: 5€ (v cene je zahrnutý lístok na výstavu BADW)
Registrovať sa môžte e-mailom na info@inthemidlforum.sk, predmet IMDF.
Konferencia bude prebiehať v anglickom jazyku.


 

prednášajúci:

Inga Sempe
Konferenciu otvorí čestný hosť BADW, slávna francúzska poetická dizajnérka Inga Sempe. Jej tvorba je postavená na precíznom definovaní formy, dôkladnom výbere materiálu, povrchovej úpravy, ale aj na špecifickej disciplinovanej jednoduchosti. Držiteľka mnohých prestížnych ocenení vystavovala napríklad v Musée des Arts decoratifs alebo v Centre Georges Pompidou v Paríži.
_
Laura Couto Rosado
Mladá švajčiarska dizajnérka Laura Couto Rosado sa zameriava na technológie a ich schopnosť vytvárať vlastné umelecké diela/performancie. Laurin projekt ‘Spev kremeňa’ získal Grand Prix na Design Parade 2014 vo francúzskom Hyères a budete si ho môcť vypočuť aj na výstave BADW.
_
Michaela Tomíšková, DECHEM
Prestížne české štúdio DECHEM príde reprezentovať dizajnérka Michaela Tomíšková. DECHEM sú aktuálni držitelia ocenenia GRAND DESIGNERI ROKU 2014 z Czech Grand Design. Tvorba štúdia je silne prepojená so sklom a svetlom. Ich kolekcie sú malé príbehy, jemné aj tajomné, nasiaknuté fragmentmi spomienok a asociácií.
_
Ján Šicko, DevKid
Silnú dámsku zostavu doplní slovenský grafický dizajnér a umelec nových médií Ján Šicko. Na konferencii porozpráva ako tvoriť svetlom. Autor a zakladateľ štúdia DevKid predstaví svoju prácu s IOIN – autorským softvérom na 3d modelovanie, mapping a performance.
_
Eugenia Morpurgo and Sophia Guggenberger, Another Shoe
Revolučný koncept na IMDF prinášajú dámy z Another Shoe Eugenia Morpurgo a Sophia Guggenberger. Spoločne dali svetu pilotnú líniu laserom vyrábanej špeciálne distribuovanej obuvi pod názvom Don’t run Beta. Zákazník hravou formou participuje na vývoji dizajnu vlastných topánok. Po Londýne či New Yorku Another Shoe okrem prednášky povedú v Bratislave aj exkluzívny dvojdňový workshop vo FabLabe. Viac info o workshope tu: https://www.facebook.com/events/1445549355741812/
_
Margherita Pellino, Fondazione di Vico Magistretti
Dizajnér, architekt a pedagóg Vico Magistretti patrí medzi silnú generáciu povojnových talianskych tvorcov, ktorá formovala vizuálnu kultúru 2. polovice 20. storočia. O jeho životnom diele príde porozprávať jeho vnučka a správkyňa Fondazione di Vico Magistretti.
Tešíme sa na vás!